Hare Majesteit Koningin Máxima bezoekt van donderdag 29 november tot en met zaterdag 1 december de G20 top in Buenos Aires. Argentinië is dit jaar voorzitter van de G20.
Koningin Máxima is speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties voor inclusieve financiering voor ontwikkeling (UNSGSA) en erevoorzitter van het mondiale samenwerkingsverband voor inclusieve financiering 'Global Partnership for Financial Inclusion' (GPFI) van de G20.
Donderdag 29 november is Koningin Máxima samen met president Macri gastvrouw van het G20 side event 'The Role of Finance for Women's Economic Empowerment'. Wereldwijd is er een kloof tussen mannen en vrouwen wat betreft goede toegang tot financiële diensten, 9% in ontwikkelingslanden en 7% in ontwikkelde landen (Global Findex 2017). Dit belemmert vrouwen in hun economische en sociale ontwikkeling.
Koningin Máxima heeft verder en marge van het G20-programma diverse bilaterale overleggen met regeringsvertegenwoordigers van landen die actief zijn met de verbetering van toegang tot financiële diensten, inclusieve financiering. @RVD
Foto: Anneke Ruys